Čtvrtek, 27. ledna, 2022

Místopředseda ERÚ Jan Pokorný po necelém roce skončil. Pro ztrátu důvěry

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Necelý rok byl místopředsedou Energetického regulačního úřadu Jan Pokorný. Podle důvěryhodných informací byl minulý týden odvolán předsedkyní úřadu Alenou Vitáskovou.

Vysoce postavený státní úředník a dlouholetý specialista na energetiku Jan Pokorný skončil coby místopředseda Energetického regulačního úřadu. Podle informací Ekonomického deníku potvrzených dvěma zdroji, byl Pokorný odvolán minulý týden předsedkyní úřadu.

O personální změně vedení úřadu neinformovalo ani v tiskové zprávě ani na svých webových stránkách. Pokorného životopis je dokonce stále uveden mezi životopisy vedoucích pracovníků ERÚ .

Mluvčí úřadu Michal Kebort dopoledne informaci Ekonomického deníku potvrdil. „Mohu potvrdit, že minulý týden byl odvolán z funkce 2. místopředseda ERÚ Jan Pokorný. K důvodům odvolání se nebudeme blíže vyjadřovat,“ uvedl Kebort.

 

Proč byl Jan Pokorný odvolán není jisté, jisté je jen to, že vše proběhlo bleskově. Úřadem se nese informace o tom, že předsedkyně Alena Vitásková ztratila ve svého zástupce, který byl jmenován k 1. červenci loňského roku, důvěru.

Pokorný měl v Energetickém a regulačním úřadu na starosti evropské záležitosti a strategii. V energetice se pohybuje již od poloviny osmdesátých let, v letech 2008–2012 vedl oddělení teplárenství na Ministerstvu průmyslu a obchodu. S ERÚ spolupracoval v rámci poradního výboru KVET už od roku 2012.

Jiří Reichl

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter