Neděle, 1. srpna, 2021

Ministerstvo obrany uzavřelo dohodu s O2 na poskytování mobilních služeb za 440 milionů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ministerstvo obrany uzavřelo rámcovou dohodu o poskytování mobilních služeb se společností O2. Cena dohody je stanovena na 440 milionů s DPH. Dohoda má vyjma standardních služeb umožnit také umožnit hromadné rozesílání SMS nebo pokrytí signálem v požadovaných zájmových prostorách.

Účelem rámcové dohody mezi ministerstvem obrany a telekomunikační společností O2 je vymezení obecného rámce pro zadávání jednotlivých dílčích veřejných zakázek v rámci poskytování služeb GSM při provozování mobilní sítě GSM. Smlouva byla v registrech zveřejněna 21. června.

Předmětem rámcové dohody je vymezení podmínek, na základě kterých budou zadávány jednotlivé dílčí veřejné zakázky na poskytování služeb elektronických komunikací – služby mobilní sítě GSM poskytovatele v sítích GSM, UMTS, LTE, 4G, 5G nebo jiných poskytovatelem provozovaných sítí a vymezení vzájemných vztahů mezi objednatelem a poskytovatelem.

V rámci dohody se O2 zavázala poskytnout ministerstvu obrany SIM karty, hlasové služby na SIM kartě v počtu minimálně 13 000 kusů, datové služby na SIM kartě v počtu minimálně 9 500 kusů.

Dohoda má také umožnit hromadné rozesílání SMS nebo pokrytí signálem v požadovaných zájmových prostorách.

Na základě dohody by měly být dále propojeny sítí VPN ministerstva a společnosti O2 a zavedena dálková správa služeb, včetně školení příslušníků armády.

Součástí dohody je i zabezpečení mobilní komunikace, aplikace umožňující vzdálenou kontrolu nastavení zařízení a dálkovou správu aplikací na mobilních telefonech.

V rámcové dohodě je obsažena i resortní přístupová síť APN.

Rámcová dohoda je ke stažení zde.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter