Pondělí, 4. července, 2022

Metalimex uzavřel novou smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí za 12 miliard korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obchodník s komoditami Metalimex ze skupiny MTX Group uzavřel smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí s polskou společností Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Smlouva zajistí stabilitu dodávek pro výrobu na dalších minimálně šest let.

Prostřednictvím této smlouvy zajistí Metalimex dodávky koksovatelného uhlí pro OKK Koksovny, které rovněž spadají do portfolia firem Petra Otavy. Odhadovaná hodnota smlouvy činí 2,12 miliardy PLN, což je 12 miliard českých korun. 

„S polským partnerem, společností JSW, spolupracujeme v oblasti dodávek koksovatelného uhlí již velmi dlouho. Díky této smlouvě máme zajištěné nosné koksovatelné uhlí pro OKK Koksovny až do roku 2028, což zejména v současné době představuje významný krok pro stabilní výrobu.“ uvedl Petr Labuzík z představenstva Metalimex a.s.

OKK Koksovny nabízejí široký sortiment koksu pro slévárenskou a hutní výrobu, speciální metalurgii, stavebnictví, potravinářství, topenářství a další účely. Mezi další produkty patří chemické produkty, které vznikají při vysokoteplotní karbonizaci uhlí. 

Metalimex a. s.MTX Group je český průmyslově obchodní a výrobní holding se sídlem v České republice, jehož činnost je soustředěna na řízení, financování, strategii a koordinaci všech svých společností. Do skupiny patří 17 společností, například Metalimex, OKK, Al Invest, Strojmetal, Měď Povrly, Tapa Tábor nebo ICE Industrial services. V pěti oblastech podnikání se zaměřuje především na kovy, energetické komodity, obaly, trading a služby. Holding zaměstnává 2500 zaměstnanců. Skupina v roce 2021 vykázala nekonsolidované tržby ve výši 54 miliardy korun.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter