Středa, 25. května, 2022

Martin Záklasník změnil český E.ON od základů. Po pěti letech ve funkci šéfa končí

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Martin Záklasník ukončí po pěti letech své působení na pozici generálního ředitele skupiny E.ON v České republice. Ve funkci skončí podle dnes vydané tiskové zprávy v závěru června. Jeho nástupkyní se stane německá manažerka Claudia Viohl, dosavadní šéfka nákupu v mateřské společnosti E.ON SE. Stane se tak první ženou na nejvyšší šéfovské pozici v české větvi E.ONu.

Martin Záklasník nastoupil do čela E.ON ČR v listopadu 2016, před tím pracoval v oboru telekomunikací. Pod jeho vedením prošla firma zásadní proměnou, která změnila způsob fungování celé skupiny. Původně dost zkostnatělou firmu, navazující na původní Jihočeskou a Jihomoravskou energetiku, se Záklasníkovi podařilo nasměrovat k větší zákaznické orientaci a digitalizaci. Celkové firmu i její management omladil, změnil firemní kulturu a spojil E.ON s tématem zelené energie a udržitelnosti energetiky.

Claudia Viohl přichází do českého E.ONu k 1. květnu, nejvyšší manažerský post převezme o dva měsíce později. „V Claudii Viohl jsme našli inovativního a zkušeného leadera, který v E.ONu pracuje už 20 let. Claudia reprezentuje nejen významný krok co se týče diverzity, ale i stability,“ uvedl provozní ředitel mateřské skupiny E.ON Karsten Wildberger. Dodal, že Claudia Viohl měla dosud na starosti oddělení nákupu v rámci koncernu.

Nová generální ředitelka skupiny E.ON ČR Claudia Viohl. Zdroj: tisková zpráva spol. E.ON

„Velmi se na svou novou roli těším. Navzdory covidu se chci do Česka přestěhovat co nejdřív, což pro mě bude velká osobní změna. Pokud jde o byznys, největší výzvou do budoucna je to, aby byl E.ON v Česku vnímán nejen jako spolehlivý a skvělý provozovatel distribuční soustavy a obchodník s energiemi, ale zároveň si myslím, že je důležité, aby se E.ON etabloval také jako spolehlivý partner, který poskytuje ekologičtější, lepší a udržitelnější energetická řešení pro zákazníky,“ uvedla Claudia Viohl ke své nové pozici.

Skupinu E.ON v Česku zastupují tři hlavní společnosti – E.ON Energie, EG.D a E.ON Česká republika. První z nich dodává elektřinu 1,1 milionu zákazníků a dalším 228 tisícům zajišťuje dodávky plynu. Společnost EG.D zásobuje elektrickou energií 1,5 milionů odběrných míst, vlastní a provozuje rozvodnou sítě zejména v jižních Čechách, jižní Moravě a Vysočině. Vedle toho má EG.D síť plynovodů v Jihočeském kraji a v části Vysočiny, k níž je připojeno zhruba 110 tisíc odběrných míst.

David Tramba

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter