Čtvrtek, 24. června, 2021

Konec Dobré energie. Převezme ji EP Energy Trading z Křetínského skupiny EPH

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost EP Energy Trading ze skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského posílí svou pozici na trhu s elektřinou a plynem. Převezme totiž svého menšího konkurenta, společnost Dobrá energie. Po spojení budou společnosti dodávat energie do téměř 110 tisíc odběrných míst.

Transakci na svém webu zmínil EP Energy Trading (EPET), ale také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad začal formálně posuzovat, zda by tato fúze dvou soutěžitelů na trhu s energiemi nemohla omezit konkurenci na trhu. V případě souhlasného vyjádření ÚOHS má převod vlastnictví firmy Dobrá energie na EPET nastat k 1. červenci.

„Máme z tohoto rozšíření radost a doufáme, že se nám bude dařit podíl na trhu úspěšně zvyšovat i v budoucnu. Zákazníci Dobré energie se mohou spolehnout na záruku kvalitních služeb, kterou jim EPET jakožto stabilní dodavatel s dlouholetou tradicí bude poskytovat,“ řekl k převzetí konkurenta generální ředitel EPET Petr Švec.

Podle údajů operátora trhu OTE dodával v dubnu EPET elektrickou energii do 41 tisíc odběrných míst a zemní plyn do 22 tisíc míst. Dobrá energie měla 30 tisíc odběratelů elektřiny a 16 tisíc v případě plynu. Z hlediska tržního podílu je však EPET výrazně větší než Dobrá energie díky orientaci na firemní klientelu.

Nejedná se o první případ, kdy EPET pohltil menšího konkurenta. Během let 2015 až 2017 převzal zákaznické portfolio od firem Optimum Energy, Západomoravská energetická, Energie pro život a Central Energy.

David Tramba

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter