Pondělí, 4. července, 2022

Dun & Bradstreet snižuje České republice výhled kvůli zvýšenému riziku růstu daní

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V důsledku války na Ukrajině a zavedeným sankcím vůči Rusku mezinárodní agentura Dun & Bradstreet v březnu snížila rating České republice v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d. Nyní Dun & Bradstreet přistupuje ke snížení výhledu podnikatelského a regulatorního prostředí České republiky. Důvodem je podle agentury riziko zvýšení daní ze strany vlády.

„Riziko zvýšení daní zasahuje do výhledu podnikatelského prostředí. Válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku zatemňují hodnocení průměrného rizika České republiky,“ upozorňuje analýza Dun & Bradstreet na aktuální změny.

Podle ní bude mít válka na Ukrajině nepříznivé konsekvence pro obchod, investiční i finanční toky do České republiky.

Do hry vstupují také ceny a dostupnost energií a komodit na světových trzích, stejně jako růst inflace, který sníží poptávku a potlačí křehké postpandemické oživení.

V nejbližším období je podle zprávy Dun & Bradstreet, v závislosti na vývoji války na Ukrajině, potřeba mezi lety 2022 a 2023 počítat se zpomalením růstu, přičemž propad do ekonomické recese není vyloučen.

Dun & Bradstreet je světovým lídrem v poskytování klíčových obchodních dat a analytických řešení, která firmám po celém světě pomáhají zlepšovat jejich rozhodovací procesy a zvyšovat výkonnost. Založena byla v roce 1841.

(nik)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter