Středa, 25. května, 2022

Další záhadná smrt ruského miliardáře. Šel si prý léčit kocovinu k šamanovi a zemřel ve sklepě

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V ruském Mytišči zemřel podle tamních médií bývalý vrcholový manažer společnosti Lukoil, miliardář Alexander Subbotin. Jeho smrt zatím nebyla oficiálně potvrzena. Pokud se ovšem potvrdí, šlo by už o čtvrtý případ úmrtí vysokého představitele ruské těžařské firmy.

Smrt přišla po sezení proti kocovině se šamany, uvádí zpravodajský projekt Mash na svém kanálu Telegram, informuje Ukrinform.

Subbotin znal dvojici šamanů dlouho a pravidelně využíval jejich služeb. Teď k nim přišel léčit kocovinu. Najednou se cítil špatně – bolelo ho srdce. Majitel se rozhodl nevolat záchranku, aplikoval Corvalol, což je směs kozlíku lékařského, máty a fenobarbitalu, a uložil miliardáře ke spánku ve sklepě. Tam, mezi okultními atributy, ruský miliardář zemřel,“ píše se ve zprávě.

Šaman Magua a jeho žena prý přijímali klienty v soukromém domě, nabízeli léčbu jedovatými ropuchami, vyvolávali duchy, obětovali zvířata a koupali pacienty v kohoutí krvi.

Pokud se Subbotinova smrt potvrdí, půjde už o čtvrté úmrtí bývalých i současných ruských vysokých představitelů v poslední době.

Subbotin měl jmění ve výši několika miliard, byl členem představenstva Lukoilu a vlastnil Novou dopravní společnost ve městě Vysock na březích Finského zálivu.

V dubnu byla v Moskvě nalezena těla Vladislava Avajeva, 51letého bývalého viceprezidenta Gazprombank, jeho manželky a dcery.

O tři dny později byl ve španělském letovisku Llore del Mar nalezen mrtvý
finanční ředitel ropné společnosti Tarkosaleněftěgaz a hlavní účetní s ní spojené společnosti Novatek Sergej Protaseňa s manželkou a dcerou.

Už na konci února byl u Petrohradu nalezen v chatové osadě Leninskoje 61letý Alexandr Ťuljakov, který byl zástupcem ředitele účetního střediska Gazpromu.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter