Neděle, 9. května, 2021

Čtvrt miliardy korun. Tolik budou stát tlumoky, které kupuje armáda od společnosti Husky

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ministerstvo obrany uzavřelo rámcovou smlouvu na dodávku tlumoků s outdoorovou společností Husky. Celková výše kontraktu může ve finále překročit čtvrt miliardy korun. Armáda se zavázala odebrat minimálně dvakrát 12 600 kusů batohů ve dvou objemech.

Nákupčí ministerstva obrany uzavřeli rámcovou smlouvu se společností Husky na dodávku dvou druhů tlumoků. Celková výše nasmlouvaného kontraktu může překročit o víc jak 20 milionů korun čtvrt miliardy korun. Smlouva byla v registru zveřejněna včera.

Meritem smlouvy je dodávka tlumoků typu 2016 ve dvou litrážích. Odevzdání a převzetí zboží od outdoorové společnosti Husky je podmíněno úspěšným provedením podnikových, kontrolních a vojskových zkoušek. Dodávky by měly proběhnout ve čtyřech tranších.

První výzva bude společnosti Husky armádou zaslána po úspěšném provedení zkoušek a schválení technických podmínek a referenčních vzorků. Ve vojskových zkouškách projde zátěží po 40 tlumocích obou litráží.

Armáda se ve smlouvě zavázala odebrat minimálně 12 600 kusů tlumoků velkých 75 litrů a to samé množství malých tlumoků. Jeden velký batoh bude stát 3 378 korun bez DPH, menší 1 997 korun.

Rámcová dohoda je platná ode dne zveřejnění a zaniká dnem 15. října 2024. Armáda může za batohy zaplatit celkem až 273 milionů 790 tisíc s DPH.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter