Pondělí, 1. března, 2021

Česká bitcoinová burza v březnu překročila obrat dvacet milionů korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Česká burza Bitstock v březnu překročila obrat dvacet milionů korun. Na Bitstocku obchodují především obchodníci z Česka a Slovenska.

Když byla před více než rokem vykradena česká bitcoinová burza BitCash, nevypadalo to s obchodováním s bitcoiny v Čechách příliš optimisticky. Trh zachvátila nedůvěra a otázky kolem bezpečnosti odrazovaly každého, kdo byť jen uvažoval o otevření burzy nové, konstatoval oficiální web české bitcoinové burzy.

S bezpečným a světově unikátním řešením přišli čeští programátoři burzy BitStock. Burza u sebe nemá uloženy žádné bitcoiny, obchodníci si je zasílají mezi sebou a ověřování transakcí tak probíhá přímo v bitcoinové síti: prosté, technicky originální a účinné.

Klienti do burzy vložili důvěru a na BitStocku během několika měsíců zobchodovali bitcoiny za více než 20 milionů korun. Z BitStocku se stala největší burza v Čechách, v současnosti si brousí zuby na expanzi do Evropy a jedná o vysoké investici ze strany významného startupového venture kapitálu.

Česká burza Bitcash spravovala zhruba čtyři tisíce virtuálních peněženek a bitcoiny v hodnotě zřejmě za několik milionů korun. „Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dnes cca v 17:00 bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena Bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat,“ objevilo se na webu burzy v listopadu 2013.

Podle Jakuba Čížka z Živě.cz celá kauza poukázala na dvojí svět systému Bitcoinu. Na jednu stranu to může být zajímavá a výdělečná alternativní peněžní platforma, ale vzhledem ke svému decentralizovanému a neregulovanému charakteru také soudobý divoký západ finančních trhů.

Burza Bitcash.cz běžela pouze tři měsíce

-tz- 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter