INZERCE

Dita Charanzová

Brusel kvóty nepotřebuje, ženy tam technologiím “kralují” spontánně

V bruselské metropoli, kde sídlí například i Evropská komise, dělení na “slabší” a “silnější” pohlaví příliš neplatí. Pokud jde o moderní technologie, prosadily se tam nejenom Češky Věra Jourová a Dita Charanzová. Nepotřebovaly přitom žádnou “pozitivní diskriminaci”.

Renonovaný server Politicko.eu vypracoval žebříček 20 nejvlivnějších žen v Bruselu s názvem „Women who shape Brusells“.

Přinášíme souhrn renomovaného serveru.

Na rozdíl od amerického Silicon Valley, na bruselské technologické scéně rozhodně není nedostatek žen ve vrcholných funkcích.

Pětici elitních subjektů, které zastupují telekomunikační nebo digitální firmy, vedou ženy: Lise Fuhr (ETNO), Cecilia Bonefeld-Dahl (DigitalEurope), Afke Schaart (GSMA), Siada el-Ramly (EDIMA) a Angela Mills Wade (European Publishers Council).

Taky bruselské kanceláře společností Google (Lie Junius), Apple (Claire Thwaites), Amazon (Eirini Zafeiratou) a Intel (Kirsty Macdonald) jsou svěřeny ženám.

V Evropské komisi ženy obsadily tři ze čtyř pozic, které zásadně souvisejí s digitalizací: Mariya Gabriel, Věra Jourová a Margrethe Vestager.

Podobnou konstelaci najdeme taky v Evropském parlamentu, kde budoucnost moderních technologií ovlivňují: Pilar del Castillo, Kaja Kallas, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Birgit Sippel a Julia Reda.

Rovněž mezi předními novináři, kteří v Bruselu pokrývají moderní technologie, převažují ženy: předně Jennifer Baker, známá ze seriálu “Tweety týdne v Evropské unii”. Totéž platí v oboru PR, příkladem je Victoria Main z Cambre Associates.

Petr Woff

O vlivech v Bruselu jsme například psali:

Češi udávají směr v Evropském parlamentu: žebříčky vlivu