Pondělí, 1. března, 2021

Babiš v OVM: Malým živnostníkům EET zatím nehrozí

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO | Drobní živnostníci se zatím elektronické evidence tržeb bát nemusí, nakonec na ně ale stejně dojde. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Babiš se také zastal ministra dopravy Ťoka. 

V dnešních Otázkách Václava Moravce na veřejnoprávní České televizi zopakoval, že elektronická evidence tržeb by měla od nového roku začít postupně u restaurací, hotelů či maloobchodu. O dalším rozšíření se resort rozhodne podle průběžných analýz.

Ministerstvo financí chce legislativu spojenou s EET upravit tak, aby se týkal právě restaurací, hotelů a maloobchodu, celkem tedy asi tří set tisíc firem. Jen u restaurací by stát po zavedení centrální evidence mohl podle odhadů MF vybrat až jedenáct miliard korun, v současnosti přitom vybírá asi poloviční částku. Babiš chce také snížit DPH u restauračních zařízení ze současných jednadvaceti na patnáct procent. Systém má začít fungovat od začátku příštího roku.

„Celý software a internetová aplikace spojení s finanční správou budou stát sto až tři sta korun měsíčně. Kdo nemá ani dva tisíce korun za rok, tak ať radši nepodniká,“ uvedl Babiš v České televizi.

Andrej Babiš se v OVM také zastal novopečeného ministra dopravy Daniela Ťoka v případu údajných nejasných finančních toků ve společnosti Skanska v době, kdy jí Ťok šéfoval. Podle Babiše Ťok „není na odvolání.“ Jedním dechem vicepremiér napadl auditora: „Tehdy vydal zprávu, že je to v pořádku, teď najednou říká, že je to v nepořádku,“ uvedl.

Problematice EET se Ekonomický deník věnuje dlouhodobě.

 -of- 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter