Neděle, 9. května, 2021

Web s příslušenstvím pro mobily dodává pozdě, nebo vůbec. Zákazníci hovoří o podvodu

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kryty a pouzdra na mobily a tvrzená skla. Takové zboží sliboval lidem dodat e-shop iCell.cz. Jenže pouze od lidí vybral peníze a slíbené věci nedodal. Mobilní číslo na e-shop se hlásí jako neexistující a z firemního mailu chodí jen „uklidňující“ odpověď, že iCell má na dodání zboží lhůtu až 90 dní. Soudě podle reakcí poškozených zákazníků budou obětí podvodného webu stovky.

Přesun nakupování na internet v době koronavirové pandemie s sebou nese jistá rizika. Podvodných e-shopů se na internetu vyskytla spousta, případ webu iCell.cz může sloužit jako příklad, jak vše funguje. Tedy spíš nefunguje. Diskusní fóra a recenze obchodů jsou plná reakcí zklamaných a naštvaných zákazníků, kteří vybrali zboží za řádově stovky korun, zaplatili, ale nic nedostali.

Například na recenzi obchodů na webu Heureka.cz lze najít 211 reakcí (většinou od anonymních osob) a prakticky všechny jsou negativní. „Absolutně nereagují. Na maily neodpovídají. Nekorektní chování. Tohle jsem ještě nikdy nikde nezažila. Obchod nedoporučuji,“ uvedla Jana Temrová. „Objednané zboží neobsahovalo kompletní balení. Inzerují 6 kusu tvrzených skel, dorazily 2 kusy. Snažila jsem se s obchodem spojit a vyřešit. Bez odezvy,“ zmínila Iva Složilová.

Na dotaz Ekonomického deníku reagoval web poměrně rychle. „Doba dodání je v obchodních podmínkách uvedena obvykle do 90 dní. Většina negativních recenzí je udělena ještě před vypršením termínu dodání. Zboží objednáváme pro naše zákazníky v zahraničí, proto je taková doba dodání,“ uvádí se v odpovědi, která je podepsána pouze jménem webu iCell.cz. Nikdo konkrétní se pod odpověď nepodepsal ani neuvedl na sebe kontakt.

Provozovatelem webu je firma #EXPERT4YOU, kterou podle obchodního rejstříku vlastní 34letý Martin Sahulka. Jistým varováním může být sídlo firmy na adrese Rybná 716/24 v Praze 1. Jak před dvěma lety upozornila analytická firma CRIF, jedná se o nejoblíbenější virtuální adresu v České republice, kde je registrováno skoro pět tisíc různých firem. Média v minulých letech informovala o celé řadě podvodných firem, jež měly zapsané sídlo na stejné adrese.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter