Neděle, 17. října, 2021

Výsledky farmaprůmyslu: Pfizer skoro zdvojnásobil tržby, zisk Johnson & Johnson vzrostl o 73 procent

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Farmaceutické firmy odstartovaly výsledkovou sezónu. Jejich tržby i čisté zisky rostou o desítky procent, k čemuž mnohým pomohly prodeje vakcíny proti koronaviru. Americká skupina Pfizer hlásí výrazné zlepšení celoročního výhledu. Daří se také společnostem Johnson & Johsnon nebo AstraZeneca.

Americká farmaceutická skupina Pfizer utržila za druhé letošní čtvrtletí bezmála 19 miliard dolarů (asi 407 miliard korun). To skoro dvojnásobek než ve stejném období loňského roku, přesněji tedy nárůst o 92 procent. Vyplývá to z oznámení kvartálních výsledků, s nímž Pfizer přišel v uplynulém týdnu.

Z výkazů vyplývá, že obřím dílem se na tak rapidním nárůstu tržeb podílely prodeje vakcíny proti viru SARS-CoV-2. Na ně za druhý kvartál připadala skoro polovina veškerých tržeb společnosti. Pfizer odhaduje, že jen za očkovací látku proti koronaviru v tomto roce vyinkasuje asi 33,3 miliardy dolarů. Očekává, že za celý rok 2021 na trh dodá 2,1 miliardy dávek.

Pfizer: Vakcíny zařídily skoro polovinu tržeb Ale i bez započítání tržeb z vakcíny proti koronaviru prodeje Pfizeru o deset procent vzrostly. „Druhé čtvrtletí bylo nepřehlédnutelné hned v několika směrech. Nejviditelnější je rychlost a efektivnost, s jakou jsme ve spolupráci se společností BioNTech byli schopni pomoci očkovat celý svět proti koronaviru,“ uvedl v doprovodném vyjádření k výsledkům Albert Bourla, výkonný ředitel Pfizeru. Podle něho se dá očekávat, že i bez započtení prodejů vakcíny Comirnaty (komerční označení vakcíny proti SARS-CoV-2 z dílny firem Pfizer a BioNTech, pozn. red.) bude Pfizer schopen dosáhnout průměrného ročního tempa růstu tržeb nejméně na úrovni šesti procent. Takového výsledku chce Bourla dosáhnout v následujících…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit