Vozový park SŽDC pojistí na 4 roky Allianz za 40 milionů

Železnice, vedení, koleje, elektrifikace. Ilustrační foto: www.pixabay.com

Vítězem tendru na pojištění vozidel Správy železniční dopravní cesty se stala pojišťovna Allianz. Nabídla o 8,8 milionu méně, než byla předpokládaná cena.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která se stará o železniční síť v České republice dnes oznámila výsledek výběrového řízení na dodavatele pojištění pro svůj vozový park. Podle informací uveřejněných ve věstníku veřejných zakázek se jím stala pojišťovna Allianz, která nabídla o 8.854.345 korun nižší částku, než byl předpoklad zadavatele. I tak se celková hodnota pojištění vozového parku vyšplhá na 40.145.655 na 4 roky (2017-2021).

„Předmětem plnění sektorové veřejné zakázky je uzavření pojistné smlouvy (případně dvou pojistných smluv) pro veškerá vozidla provozovaná zadavatelem na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla dle zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, ve znění pozdějších předpisů , na doplňková pojištění v rámci pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a na havarijní pojištění,“ uvádí se v popisu zakázky.

Podle přílohy zadávací dokumentace poptávalo SŽDC pojištění 1958 vozidel včetně vysokozdvižných vozíků, malotraktorů, vozů značky Multicar, přípojných vozíků, užitkových a osobních vozů Podle propočtů Ekonomického deníku je průměrné stáří vozidla 8,5 let. Nejstarší je přípojný náhradní zdroj z roku 1965, nejstarším vozidlem je traktor Zetok ZKL 8011 z roku 1973, nejmladším kusem vozového parku pak vysokozdvižný vozík Manitou z letošního roku. SŽDC mohutně nakupovala v loňském roce kdy pořídila 229 nových vozidel – převážně osobních.

-chl-