Volvo má problémy s pásy. Svolává 2 miliony aut ke kontrole do servisů

Volvo XV 70. Ilustrační obrázek ´: Wikimedia

Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars svolává ke kontrole téměř 2,2 milionu aut, která byla vyrobena mezi lety 2006 a 2019. Důvodem jsou možné problémy s bezpečnostními pásy. Pro Volvo je to největší svolávací akce tohoto druhu, informovala dnes agentura Reuters.

Automobilka uvedla, že kontaktuje majitele dotčených modelů a požádá je, aby se dostavili do servisů. Kontrola a oprava jsou zdarma. Mluvčí Volva odmítl říci, jaké náklady s tím Volvo bude mít. Do servisů se budou muset dostavit majitelé aut Volvo S60, S60L, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70, S80 a S80L.

Automobilka zatím neobdržela informace o tom, že by závada způsobila nehodu či zranění. Svolání ke kontrole je preventivním opatřením, které má zabránit případným potížím do budoucna.

Problém se týká ocelového kabelu připojeného k předním bezpečnostním pásům. Kabel se může za určitých podmínek časem opotřebovat, což pak sníží funkčnost pásu, uvedla automobilka.

Volvo Cars vlastní od roku 2010 čínská automobilka Geely, která ho koupila od amerického automobilového koncernu Ford Motor. Ford převzal Volvo Cars v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se teď soustředí na výrobu nákladních vozů.

-čtk-