Neděle, 1. srpna, 2021

Vojenská policie nakupuje tři luxusní limuzíny BMW. Za téměř 7 milionů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vojenská policie modernizuje svůj vozový park. Téměř 7 milionů korun jí budou stát tři luxusní limuzíny BMW, které si nově pořizuje. Vozy dodá společnost Stratos Auto. Luxusní limuzína, „prošpikovaná“ moderní elektronikou, je dlouhá přes pět metrů, její zážehový motor výkon má 390 kilowatt.

Vojenská policie zaplatí za tři luxusní limuzíny BMW 750Li xDrive a tři sady kol 6 825 295 korun s DPH. Pořizuje si je od královéhradecké společnosti Stratos Auto.

Limuzína disponuje zážehovým motorem o výkonu 390 kW, točivým momentem 750 Nm. Vozy jsou dodávány s emisním limitem EURO 6 a spotřebou 10,7 1litrů na 100 kilometrů.

Převodovka je automatická s možností manuálního řazení. Vůz má stálý pohon všech kol. Výška BMW 750Li xDrive činí 1 479 mm, šířka pak 2 169 mm (včetně zpětných zrcátek). Vůz je dlouhý 5 260 mm a rozvor náprav je 3 210 mm. Vojenská policie kupuje celkem tři vozy v metalické černé barvě.

Vůz má dále manuální řazení automatické převodovky na volantu, parkovacího asistenta s kamerami – 360 stupňů. BMW 750Li xDrive má systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí,
projekci důležitých jízdních informací do zorného pole řidiče (Head-Up Display), přední světla s funkcí automatického vypnutí/zapnutí dálkových světel včetně ostřikovačů předních světlometů. Auta budou mít také bezpečnostní fólie proti průrazu na všech bočních sklech.

„Prodávající se zavazuje odevzdat kupujícímu za podmínek stanovených touto smlouvou tři kusy
osobních velkých automobilů kategorie M1, s policejní úpravou schválenou ministerstvem dopravy jako výjimka pro silniční vozidlo nebo jako vozidlo zvláštního určení – policejní speciální značka BMW a typ 750Li xDrive Sedan se skrytým VRZ (tj., zvláštní výstražné zařízení se světlem modré barvy, doplněné o zvláštní zvukové zařízení) včetně druhých sad kol, a to se všemi součástmi a příslušenstvím včetně nezbytné dokumentace ke každému vozidlu v českém jazyce,“ stojí v kupní smlouvě, zveřejněné na Hlídači smluv.

Firma Stratos Auto se ve smlouvě zavázala, že po přejímce aut musí provést jednodenní školení 10 řidičů, složené z teoretické a praktické části.

Obsahem školení bude seznámení s dodanými vozidly se zaměřením na zabudované technologie, zejména plně automatické a asistenční systémy vozidla, varovné systémy vozidla, uživatelská nastavení apod., ovládací prvky VRZ a kamerový systém, charakteristické jízdní vlastnosti a praktická jízda pro demonstraci funkcí asistenčních systémů vozidla na uzavřené výcvikové ploše s
uživatelskou údržbou v rozsahu manuálu k obsluze vozidla.

Školení bude provedeno v rozsahu zabezpečujícím dostatečné proškolení všech zúčastněných osob (tzn. 10 osob) v délce min. 8 výcvikových hodin (1 výcviková hodina = 45 minut), z nichž praktická jízda na uzavřené výcvikové ploše musí činit min. 4 výcvikové hodiny při rovnoměrném rozvržení času pro každého řidiče.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter