Sobota, 8. května, 2021

Top manažerský tým Škoda Transportation posiluje manažerka pro mobilitu je Tanya Altmanová

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Škoda Transportation ze skupiny PPF posiluje manažerský tým pro mobilitu. Od 1. května vytvořila novou obchodní jednotku, kterou vede Tanya Altmannová. Spravovat bude portfolio kolových vozidel se všemi typy pohonů. Zaměří se zejména na rozšíření obchodu s autobusy.

Tanya Altmann působila na různých pozicích v průmyslových odvětvích kolejových vozidel, letectví i energetiky, a to ve společnostech, jako jsou Airbus Military, Alstom Transport nebo GE Power Conversion. Působí také jako ředitelka pro Future Mobility v Elire MG.

Rozšiřuje top manažerský tým skupiny Škoda Transportation a bude pracovat na nově vzniklé pozici Senior Vice President pro Bus Mobility Solutions. Zaměří se tak zejména na rozšíření obchodní linky autobusů v rámci skupiny i propojení na sesterskou společností Temsa – tureckým výrobcem autobusů, který je z 50 procent vlastněn společností PPF IndustryCo.

Mimo to bude také společně s Danielem Dietmarem Schambachem vést společnost Škoda Transportation Deutschland GmbH, kde budou oba zastávat pozici jednatele.

Nová manažerka se zaměří na rozšíření obchodní linky autobusů v rámci skupiny. Foto: Škoda Transportation

„Vznik nové pozice v top managementu skupiny a její obsazení Tanyou Altmann je dalším logickým krokem ve vývoji obchodních příležitostí. Roste totiž význam oblasti kategorie kolových vozidel v hromadné dopravě a my se na tuto oblast zaměříme ještě více než dříve. Věřím, že se naší nové kolegyni povede využít synergie se sesterskou Temsou a také implementovat do našeho portfolia vozidel i nové technologie jako LNG a dále posouvat vývoj zelených technologií, jako je například vodík,“ říká prezident a předseda představenstva Škoda Transportation Petr Brzezina.

Tanya Altmann nastupuje na novou pozici od počátku května 2021. Kromě pozice Senior Vice President pro Bus Mobility Solutions bude v rámci skupiny působit i jako druhý jednatel společnosti Škoda Transportation Deutschland GmbH.

Portfolio, které bude v rámci své pozice spravovat, zahrnuje kolová vozidla se všemi typy pohonů – od elektrických, LNG, vodíkových až po klasické naftové. Součástí její role bude také nabídka systémových řešení s příslušnou infrastrukturou.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter