Pondělí, 1. března, 2021

Teplice budou investovat hlavně do trolejbusové dopravy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Teplice budou v příštím roce investovat zejména do trolejbusové dopravy. Vybudovat chtějí dvě nové trasy a koupit další vozy. Vyplývá to ze zveřejněného návrhu rozpočtu, který budou zastupitelé schvalovat 16. prosince. Rozpočet je navržen se schodkem zhruba 313 milionů korun.

Příjmy padesátitisícové lázeňské město naplánovalo na 1,124 miliardy korun a výdaje na 1,437 miliardy korun.

Letošní hospodaření skončí podle předpokladu finančního odboru schodkem 190 milionů korun. „Je zřejmé, že výsledek hospodaření Statutárního města Teplice v roce 2019 v důsledku realizace významných investičních akcí sníží zdroje z minulých let. I přes tyto investice je nadále k dispozici významná rezerva na realizaci plánovaných investičních akcí v roce 2020 a následujících, které by ze zdrojů jediného rozpočtového roku nebylo možné uhradit,“ uvedl v komentáři k návrhu rozpočtu vedoucí finančního odboru Roman Jodas.

S masivními investicemi lázeňské město začalo v posledních letech. V Teplicích je nový zimní stadion, sportovní hala, opravené aquacentrum, pořizují se nové trolejbusy.

Nejvyšší investiční výdaje mělo město v roce 2018, a to 580 milionů korun. „Rok 2019 znamená mírné snížení investiční činnosti na 397 milionů korun. Ve výrazné výši, a to 485 milionů korun jsou plánovány investice rovněž v návrhu rozpočtu na rok 2020,“ uvedl Jodas.

Při realizaci všech akcí v návrhu rozpočtu 2020 budou mít Teplice při využití dotací k dispozici rezervu ve výši přesahující 400 miliónů korun.

Na letošek schválilo město příjmy ve výši 1,071 miliardy korun a výdaje ve výši zhruba 1,556 miliardy korun.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter