Pátek, 1. července, 2022

TASS je zplnomocněn prohlásit: Rusko ruší omezení na leteckou dopravu do České republiky

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ruský vládní operativní štáb pro boj proti pandemii Covid-19 ruší omezení pravidelných a charterových leteckých letů z Ruska do České republiky. Opatření se uvolní také u letů do Jižní Koreje a Dominikánské republiky. Oznámila to agentura ruská TASS.

Od 27. srpna se také zvýší počet pravidelných letů z Ruska do Maďarska, na Kypr, do Kyrgyzstánu a Tádžikistánu.

„Po diskusích a zvážení epidemiologické situace v některých zemích bylo rozhodnuto zrušit od 27. srpna 2021 omezení mezinárodních pravidelných i pravidelných (charterových) letů z ruských letišť do Dominikánské republiky, Jižní Koreje a České republiky,“ stojí v prohlášení vládní operativní štáb pro boj proti pandemii Covid-19.

Kromě toho se 27. srpna obnovují mezinárodní lety z mezinárodního letiště Surgut.

Podle ruského krizového centra proti koronaviru se od 27. srpna zvýší počet pravidelných letů z Ruska do Maďarska, Kypru, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu.

Počet letů z Moskvy do Budapešti se zvýší ze čtyř na sedm týdně, zatímco jeden let týdně bude povolen z několika dalších měst. Počet letů z Moskvy do Larnaky a Paphosu na Kypru také dosáhne sedmi, zatímco další ruská města budou mít čtyři lety týdně.

Sedm letů týdně bude provozováno z Moskvy do Biškeku a Dušanbe. Kromě toho bude několik ruských měst mít jeden let týdně do hlavního města Kyrgyzstánu, hlavního města Tádžiku, Khujandu a Kulobu.

Letecká doprava s Maďarskem a Kyprem byla obnovena v červnu poté, co byla přerušena kvůli pandemii. Lety mezi Ruskem a Tádžikistánem byly obnoveny v dubnu a s Kyrgyzstánem v roce 2020.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter