Čtvrtek, 15. dubna, 2021

Strojmetal dodá podvozky za více než čtyři miliardy korun automobilkám v Evropě i v USA

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Podvozkové díly z hliníkových slitin se chystá dodat společnost Strojmetal Aluminium Forging (SAF) evropským a americkým výrobcům automobilů. Kvůli zakázkám za více než čtyři miliardy korun firma modifikovala výrobní strategii a bude akcelerovat nové investice do kovárenských a obráběcích kapacit.

Společnost SAF upouští od výroby polotovarů pro kovárnu a v bruntálském závodě začne rozvíjet kovárenské, obráběcí a montážní kapacity. Polotovary pro výkovky má v plánu i nadále nakupovat od českých i zahraničních dodavatelů.

„Jsem velmi rád, že se nám povedlo získat nové projekty u nových zákazníků, což v kombinaci s vysokou poptávkou stávajících zákazníků znamená, že musíme směřovat výrobní strategii v našem závodě v Bruntálu,“ říká výkonný ředitel SAF Miroslav Záhorec.

Vzhledem k vysoké potřebě kovaných podvozkových dílů bude firma investovat do dalších kovárenských linek a kapacit obrábění. Instalace obráběcích center začne již v polovině tohoto roku a přípravu stávající haly na instalaci kovárenských kapacit plánuje firma zahájit koncem roku.

Česká společnost SAF funguje od roku 1822. Zaměřuje se na výrobu podvozkových dílů z hliníku a hliníkových slitin do osobních aut.

pdm

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter