Neděle, 19. září, 2021

Strategický pohled na udržitelnost byznysu. Představí jej konfernce Leadership & CSR

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Udržitelnost se skloňuje na všech úrovních, od politiky, přes byznys po veřejnou debatu na sociálních sítích. Strategický pohled manažerů na udržitelný byznys představí například šéf vnějších vztahů společnosti Home Credit Jan Růžička nebo zakladatelka ekologické drogerie Tierra Verde Nataša Foltánová. Akce ukáže také inspirativní CSR projekty společností Veolia, Coca-Cola HBC nebo Air France KLM. Půldenní maraton přednášek se 23. září uskuteční v Černínském paláci. 

Přesto, že se akce zaměřuje na udržitelné chování podniků, nebudou mezi panelisty chybět ani zástupci veřejného sektoru. Svůj pohled na české firmy proto nabídne například velvyslanec Velké Británie Nick Archer. 

„Na akci představíme pozitivní příklady z praxe u nás i v zahraničí a účastníci a média budou mít možnost diskutovat s představiteli firem, které překračují běžná očekávání o udržitelném podnikání,“ vysvětluje ředitelka Business Leaders Forum Tereza Koucká. Konference se zúčastní se velvyslanci a zástupci předních českých i mezinárodních firem.

Platforma Business Leaders Forum na akci představí také aktuální pohled veřejnosti na to, jak by se měl ideální lídr v oblasti odpovědného podnikání chovat. Průzkum Úspěšný leader společnost uskutečnila už počtvrté a tématem letošního ročníku bude především otázka, jak názory zaměstnanců na udržitelný byznys a management ovlivnila koronavirová pandemie. 

„Byznys se mění, nezůstává stejný. Mění jej nejen zákony a pravidla, ale mění jej hlavně sami zákazníci. Ti již neočekávají pouze kvalitní produkt a služby, ale nově chtějí, aby firma, které dávají svoje peníze, sdílela i jejich hodnoty. Chtějí se s ní identifikovat. Když identifikace nefunguje, nebo když je firma zklame, odcházejí i se svojí peněženkou. Udržitelnost, uvěřitelné CSR a nově i ESG jsou toho nedílnout součástí. A je to tak dobře,” uvádí Jan Růžička ze společnosti Home Credit PPF. 

Cílem platformy Business Leaders Forum je pomoci firmám naplňovat principy společenské odpovědnosti pořádáním firemních setkání, sdílením pozitivních příkladů a prezentací přínosů strategie udržitelnosti a CSR aktivit.

Společenské odpovědnosti se organizace věnuje od roku 1992, kdy byla založena mezinárodní organizací The Prince of Wales International Business Leaders Forum. Platforma, která je součástí také organizace CSR Europe, sleduje trendy CSR v zahraničí a představuje je českému managementu.

ede

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter