Čtvrtek, 4. března, 2021

Skupina ČEZ má zájem o Vodafone. Zatím jednají o ceně

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Třetí největší operátor Vodafone bude možná brzy patřit skupině ČEZ. Podle Hospodářských novin obě strany jednají o ceně, mělo by jít o nižší desítky miliard korun. Rozhodnutí má padnout do léta.

Přestože samotný operátor novinku komentoval na sociálních sítích, mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž se vyjadřovat nechtěl. „Žádnou informaci nebudeme vydávat, ani nic komentovat,“ uvedl na dotaz Ekonomického deníku.

ČEZ se telekomunikační oblasti okrajově věnuje, a to v rámci operátora ČEZ Mobil. Mobilní síť si pronajímá od O2. Loni se dokonce účastnil státní aukce kmitočtů pro nového operátora, nicméně nakonec se z dražby předčasně stáhl. Údajně právě kvůli vyjednávání s Vodafonem.

Jak deníku uvedla mluvčí operátora Zuzana Holá, „Vodafone s ČEZem jednají o různých možnostech strategické spolupráce.“ Na sociální síti Twitter později upřesnila, že nemůže potvrdit prodej rovnou celé společnosti Vodafone.

Pokud se obě strany dohodnou, v rámci českého telekomunikačního trhu půjde o největší obchod od roku 2013. Tehdy skupina PPF získala mobilního operátora O2.

Společnost Vodafone má aktuálně zhruba 4 miliony zákazníků, a je tak třetím hráčem na trhu mobilních telekomunikací.

(pdm)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter