Středa, 10. srpna, 2022

Skončil Quick bus. Cesta z Rumburka do Prahy autobusem se komplikuje a prodlužuje

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od dnešního dne nejezdí autobusy dopravce Quick bus na lince Rumburk-Česká Lípa-Praha. Lidé se tímto spojem do hlavního města dostali zhruba za hodinu a půl. Aktuálně mohou cestující využít linku ČSAD Česká Lípa, která je do Prahy dopraví zhruba za dvě hodiny. Důvod ukončení linky je podle dopravce hlavně ekonomický, navíc mu skončila licence.

„Vážení cestující, dovolujeme si Vás informovat o rozhodnutí naší společnosti ukončit provoz pravidelné autobusové linky Rumburk-Praha ke dni 29. listopadu 2021. Upřímně se omlouváme za případné komplikace a nepohodlí způsobené tímto rozhodnutím, ale ekonomická situace nám v provozu této části našich přepravních služeb nedovoluje nadále pokračovat,“ stojí na webu dopravce.

„Dopravní úřad Libereckého kraje se rozhodl zařadit úsek trasy linky po Libereckém kraji do kategorie ´závazkových´, tedy dotovaných služeb a výkonem této služby, mimo jiných, pověřil  dopravce ČSAD Liberec a z části i privátní společnost ČSAD Českou Lípu. Nám pak do licence, nezbytné pro provozování autobusové linky č 510901 DÚ Krajského úřadu v Liberci stanovil omezující parametry, které nám zakazují přepravovat cestující od Svoru až po hlavní město Prahu a to bez výjimky. Za této situace je pro nás  provoz této linky naprosto ekonomicky nemožný,“ napsal ředitel dopravce Rostislav Bošek.

Dopravní úřad Libereckého kraje podle Českého rozhlasu Sever zatím jedná s Ústeckým krajem o nasazení krajských autobusů na tuto trasu, a to od 12. prosince.

Zavedení jiné trasy ze Šluknovského výběžku do Prahy Bošek vyloučil.

„My v podstatě jsme na hranici trojmezí a od nás na všechny strany jezdí v podstatě nějaká dotovaná doprava. Buď je to strašně daleko anebo oblast má už tak hustou dopravní síť, co se týče obsluhy území v osobní dopravě, že to nemá příliš smysl,“ řekl dnes ředitel ČTK.

V minulosti se Quick bus pokoušel zavést linku přes Mladou Boleslav, ale Středočeský kraj rovněž nepodpořil odbavování cestující.

„Jiný směr tady od nás v podstatě nemá smysl,“ dodal pro ČTK Bošek.

(nik)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter