Pondělí, 4. července, 2022

Jak se vyhnout závislosti na dodavateli IT technologií bude řešit ICT konference

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Již zítra se uskuteční konference České justice a Ekonomického deníku, kde se bude hovořit o jednom z palčivých problémů při zadávání veřejných zakázek v oblasti IT – „vendor lock-in“, tedy situaci, kdy se zákazník stává závislým na službách a produktech dodavatele svého IT systému a kdy je změna takového dodavatele prakticky nemožná nebo příliš drahá.

Vendor lock-in, „uzamčení zákazníka“, je noční můrou zadavatelů veřejných zakázek v oblasti IT. Znamená to situaci, kdy se zadavatel svým předchozím postupem dostane do pozice, že se při potřebě změny či úpravy IT systému nedokáže vymanit ze závislosti na konkrétním dodavateli a jeho řešení. Co dělat, když na tuto dodavatelskou exkluzivitu dojde, jak se jí při zadávání veřejných zakázek vyhnout a co na to říká dosavadní judikatura – tomu se bude věnovat konference, kterou zítra pořádá Ekonomický deník a další deníky vydavatelství. Vystoupí zde vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla odpovědný za realizaci e-governmentu, soudce a předseda senátu Krajského soudu v Brně David Raus, soudce a předseda senátu Nejvyššího správního soudu Petr Mikeš, zástupce Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a další advokáti a IT odborníci. Podívejte se na pozvánku ZDE.

Vydavatelství navazuje na úspěšnou lednovou konferenci k budoucnosti financování zdravotnické infrastruktury za účasti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO).

Podívejte se na videa z konference:

Podrobněji si můžete o konferenci přečíst v sérii článků ZDE.

-sed-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter