Úterý, 9. března, 2021

ŘSD vybralo zhotovitele na stavbu částí městského okruhu v Brně

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo zhotovitele pro stavbu dalších částí velkého městského okruhu v Brně, a to Tomkovo náměstí a Rokytova. V termínu, který dnes končí, obdrželo tři nabídky.

Nejvýhodnější nabídku na stavbu další části brněnského okruhu podalo sdružení  firem FIRESTA-Fišer, rekonstrukce,stavby a.s.; OHL ŽS a.s.; Metrostav DIZ s.r.o. za 2,356 milionu korun, za téměř 2,4 miliardy korun,“ uvedl na svém twitterovém účtu ředitel ŘSD Radek Mátl. Kromě ceny rozhodovala také doba stavby, kterou musí zhotovitel stihnout do roku 2024, a záruka, řekla dnes ČTK mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Stavba má pravomocná stavební povolení na hlavní trasu. Silničáři původně plánovali zahájení prací už minulý rok, avšak právě výběr zhotovitele se protáhl. „Termín výběrového řízení jsme prodloužili vzhledem k technologické náročnosti stavby a velkému množství dotazů ze strany účastníků,“ vysvětlila Trubelíková.

Práce na navazujících stavbách Rokytova a Tomkovo náměstí chtějí silničáři zahájit letos v březnu. „Tento úsek odvede dopravu směřující od Husovického tunelu na sídliště Vinohrady a Líšeň z dopravně přetížené Svatoplukovy ulice a spodní části Rokytovy ulice. Po dokončení stavby doprava povede mimoúrovňově přímým napojením od Provazníkovy ulice do Rokytovy ulice, po které je vedena silnice II/642,“ popsala Trubelíková.

Doplnila, že po zprovoznění tohoto úseku budou křižovatky Provazníkova-Karlova a Svatoplukova-Rokytova výrazně méně zatížené, což kromě snížení nehodovosti povede i ke zlepšení plynulosti dopravy a příznivému dopadu na životní prostředí. Silničáři také začátkem letošního roku zahájí hlavní práce na druhé etapě městského okruhu v Žabovřeské ulici.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter