ŘSD kvůli provozu na konci prázdnin omezí údržbu na silnicích

Dálnice. Silniční doprava. Kamiony. Foto: pixabay

Ředitelství silnic a dálnic nebude kvůli provozu na konci letních prázdnin v neděli a v pondělí provádět žádnou údržbu komunikací, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů. Údržbu nebude provádět v době od 08:00 do 21:00 hodin. Uvedlo to v tiskové zprávě.

Národní dopravní informační centrum bude neustále sledovat dopravní situaci a podávat o ní aktuální informace. Posílena bude dispečerská směna, která zajistí zvýšený dohled za použití kamerového systému a permanentního monitoringu prostřednictvím asistenčních vozidel ŘSD ČR.

V mimořádné pohotovosti budou připraveny odtahové služby, aby mohly v co nejkratších možných dojezdových časech zasáhnout a v případě potřeby zahájit vyproštění a odtah, aby došlo k co nejrychlejšímu uvolnění dálnice.

„Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky včetně modernizace D1 a na havarijní zajištění dopravních nehod. Vedení staveb má striktní pokyn neprovádět technologie nebo změny vedení dopravy, které by znamenaly snížení počtu jízdních pruhů,“ uvedl mluvčí Jan Studecký.

Řidiči mohou využít stránky www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. K dispozici je také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba na lince 800 280 281 je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do 20 minut.

-čtk-