Středa, 18. května, 2022

ŘSD chystá další úsek dálnice D6, nových 8 kilometrů vyjde na téměř tři miliardy korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dalším plánovaným úsekem „karlovarské“ dálnice D6 je 7,9 kilometru dlouhá trasa Knínice – Bošov. Předpokládaná cena stavby je 2,93 miliardy korun bez DPH. Zahájení výstavby plánuje ŘSD v roce 2024 a zprovoznění o tři roky později.

Stavba je jedním z úseků přestavby silnice I/6 na dálnici D6. Hlavní náplní stavby je tedy zkapacitnění a úprava stávající dvoupruhové silnice I/6 v úseku mezi obcemi Knínice a Bošov. Ta je v současné době vedena po dvoupruhové komunikaci v nevyhovující šířce 8 až 10 metrů. Podle tiskové zprávy Ředitelství silnic a dálnic je nyní příprava stavby ve fázi, kdy byl odevzdán koncept projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení.

Trasa navazuje na stavbu Žalmanov – Knínice a pokračuje východním směrem až k úseku Bošov – Lubenec. Je vedena mimo obydlené oblasti v mírně zvlněném terénu. Na trase je šest mostních objektů, tím největším je most přes údolí potoka Velká Trasovka o délce 495 metrů. Vybudováním čtyřpruhové rychlostní komunikace se podstatně sníží riziko havárií.

Nový plánovaný úsek dálnice D6 má být hotový v roce 2027. Zdroj: tisková zpráva ŘSD

Silnice I/6 v současné době zajišťuje hlavní silniční spojení ve směru Praha – Karlovy Vary – Cheb a je jedním z nejzatíženějších silničních úseků na území České republiky. Moderní čtyřpruhová D6 se zatím hotová v úseku z Prahy do Krušovic, dokončen byl i kratší úsek u Lubence.

Brzy se začne stavět úsek u obce Krupá na Rakovnicku, který dálnici D6 prodlouží o dalších 6,5 kilometru. Nový úsek postaví společnost Metrostav Infrastructure, která po dlouhých tahanicích získala tuto zakázku v hodnotě 1,54 miliardy korun. Podle vyjádření generálního ředitele ŘSD Radka Mátla ze začátku prosince již má tento projekt stavební povolení v právní moci.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter