Sobota, 27. listopadu, 2021

Rostoucí Fio banka hlásí milion klientů a 200 miliard v bilanci

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Další banka ohlásila v souvislosti s koronavirovou krizí pokles ziskovosti. Čistý zisk Fio banky loni meziročně klesl o třetinu na 1,2 miliardy korun. Vzrostl objem vkladů i bilanční suma, která letos v lednu překonala 200 miliard Kč. Současně se potvrzuje stabilita a odolnost českých bank; loňská krize nestáhla do ztráty zatím ani jednu z nich.

Fio banka i v loňském roce pokračovala v dynamickém růstu. Meziročně si polepšila v objemu vkladů a bilanční sumě, oba ukazatele shodně rostly o 24 procent. Za celý rok 2020 si zde účet otevřelo 89 tisíc nových klientů. Ke konci roku jich tak Fio banka měla celkem 1,07 milionu. Výsledky za minulý rok jsou zatím neauditované a tudíž se mohou ještě změnit.

„Rok 2020 byl pro nás velmi významný, jelikož jsme slavili deset let jako banka a zároveň jsme překonali hranici jednoho milionu klientů. Vzhledem ke všeobecně známým okolnostem jsme se místo oslav ale zaměřili spíše na bezkontaktní služby, pracovali na vylepšování mobilní aplikace a začali budovat síť vkladomatů,“ dodává ke zveřejněným výsledkům obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.

Základní výsledky Fio banky za rok 2020. Zdroj: Fio banka

 

Tomáš Rovný

 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter