Neděle, 19. září, 2021

Roli v tragické nehodě u Lipníka nad Bečvou sehrál hmyz, kamion zastavil kvůli němu

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zřejmě vosa nebo včela hrála roli v tragické nehodě u Lipníka nad Bečvou na Přerovsku, při které v úterý zemřel pětasedmdesátiletý řidič dodávky. Narazil do odstaveného kamionu na nájezdu na dálnici D1, jehož řidič zastavil podle své výpovědi právě kvůli dotěrnému hmyzu. Informaci o okolnostech nehody upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda se stala odpoledne, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Případ policie vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti, u zemřelého byla nařízena soudní pitva.

„Podle dosud zjištěných okolností jel řidič ve středních letech s nákladním vozidlem Volvo po silnici I/35 ve směru od Lipníka nad Bečvou na nájezd na D1. Na rovném úseku této komunikace pod dálničním mostem zastavil a zapnul výstražná světla z toho důvodu, že mu do kabiny vletěla včela nebo vosa a chtěl ji vyhnat oknem u spolujezdce,“ uvedla policejní mluvčí.

Do stojícího kamionu však vzápětí z dosud nezjištěných důvodů narazil pětasedmdesátiletý řidič dodávkového vozidla, který jel stejným směrem.

„Řidič dodávky na místě podlehl způsobeným zraněním. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 600 000 korun,“ doplnila mluvčí.

Fatální dopravní nehody kvůli hmyzu nebývají časté. V drtivé většině končí drobnými poraněními a prací autoklempíře.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter