Pondělí, 4. července, 2022

RegioJet od začátku června obnoví přímé vlaky do Chorvatska

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

RegioJet podnikatele Radima Jančury obnoví od pátku 3. června prázdninové vlakové spoje do Chorvatska. V červenci a v srpnu vlaky pojedou denně, v červnu a září třikrát týdně. Aktuálně je podle vyjádření RegioJetu prodáno více než 40 tisíc jízdenek.

Ceny jízdenek jsou podle RegioJetu stejné jako loni. Za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace ve voze se sedačkami zaplatí cestující na trase do Rijeky v červnu cenu od 590 korun, za jízdenku ve spacím voze pak cenu od 790 korun výše. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 korunách za sedačku a na 1090 korun za cestu v lůžkovém voze.

Jízdenku je možné si zarezervovat také do dalších míst na chorvatském pobřeží. Návazné autobusové spoje zajišťované partnerskými dopravci ze stanic Rijeka, Split a Ogulin obslouží známé dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží Jadranu jako je Zadar, Makarska, Poreč nebo ostrov Pag.

Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví nově pro nástup a výstup také ve Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě, stejně jako loni pak v Kolíně, Břeclavi a v Bratislavě. Na základě poptávky od cestujících z minulých let RegioJet navýšil kapacitu v tichých vozech.

Sezónní vlaky RegioJetu spojující Česko a Chorvatsko jezdily i v létě loňského roku, kdy přepravily celkem 98 145 cestujících. Přímo do a z destinací v Chorvatsku jimi cestovalo necelých 90 tisíc cestujících, zbytek cestujících vystoupil či nastoupil po cestě (nejčastěji v Budapešti).

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter