Pátek, 16. dubna, 2021

Při nehodě nákladních vlaků na Teplicku zemřel jeden člověk

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jeden člověk dnes zemřel při srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku. Jedna z lokomotiv začala hořet. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek a vrtulník letecké záchranné služby.

Nehoda se stala ve 14:16, doplnil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, zemřel při ní jeden ze strojvedoucích.

„Jedna osoba zemřela, utrpěla velmi vážná smrtelná zranění, kterým na místě ihned podlehla,“ upřesnil Voleník. Další člověk utrpěl středně vážná zranění a byl převezen sanitou do teplické nemocnice. U nehody zasahovaly dvě sanitky a vrtulník, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Požár hasiči již zlikvidovali. Vlak, který vzplál, vezl propanbutan, druhý náklad s uhlím, řekl ČTK operační důstojník hasičů. Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan doplnil, že náklad hořícího vlaku hořet nezačal, hasiči požár včas uhasili. Dodal, že na místě zůstávají drážní jednotky kvůli vyproštění lokomotiv.

Na místě jsou i čtyři inspektoři Drážní inspekce, kteří budou šetřit příčiny a zjišťovat okolnosti nehody, uvedl Kučera. „Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen,“ doplnil Kučera s tím, že vlak, který vzplál, vykolejil. Škoda zatím odhadnuta nebyla, dodal.

čtk

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter