Na pražském letišti ve čtvrtek nouzově přistál nákladní Boeing

Pohled na Terminál 2 Letiště Václava Havla. Foto: www.prgaero.cz

Na pražském letišti ve čtvrtek večer nouzově přistál nákladní letoun Boeing 757. Stroj měl zřejmě problémy s hydraulikou. Upozornil na to dnes server Novinky.cz, ČTK to následně potvrdil mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma. Podle něj nejde o mimořádný případ, přistání bylo bez problémů. Provoz na letišti nebyl omezen.

Nákladní letadlo v nouzi přistálo na hlavní dráze 06/24 ruzyňského letiště ve čtvrtek odpoledne. Záchranné složky u letadla nezasahovaly. Následně bylo letadlo navedeno na standardní stání před cargo terminálem. „Provoz letiště nebyl nijak omezen,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Při přistávání uniklo z letounu menší množství provozních kapalin. O ty se postaralo letiště. Nyní by na opravě letounu měli pracovat technici.

„Posádka letadla hlásila technické problémy, proto jsme vyhlásili místní pohotovost. Letadlo následně v pořádku přistálo a bylo odtaženo z dráhy,“ uvedl Klíma. Upozornil, že nejde o nijak mimořádný případ, podobné situace se podle něj občas stávají a dispečeři i letiště jsou na ně běžně připraveni. Šlo o nákladní letadlo, na palubě tak byla jen posádka bez cestujících.

-čtk-