Neděle, 17. října, 2021

Pražské letiště v srpnu odbavilo sedm set tisíc cestujících. Od září se obnovují přímé linky do Stockholmu či Paříže

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jak se předpokládalo, zájem o cestování roste. Letiště Praha odbavilo v srpnu téměř 700 tisíc cestujících, což představuje nárůst o 102 procent oproti loňskému srpnu. Nejvíce lidí zamířilo do typicky dovolenkových destinací – do Řecka, Itálie a Španělska. Z konkrétních destinací byl nejoblíbenější bulharský Burgas, kam se vydalo téměř 46 tisíc cestujících. 

V průběhu srpna se na pražském letišti uskutečnilo více než 7,5 tisíce vzletů a přistání. Oproti loňskému srpnu jde o 39procentní nárůst. Do těchto statistik se souhrnně započítávají pravidelné, charterové, privátní i cargo lety. Nejvíce cestujících zamířilo z Prahy v průběhu srpna do Burgasu, Amsterdamu a na Rhodos. Oblíbené byly také například destinace jako Hurghada, Marsa Alam nebo Antalya.  

Obnova přímých spojů

„V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. Meziročně došlo k více než stoprocentnímu nárůstu v počtu odbavených cestujících, ale v porovnání se srpnem 2019 se jedná o 65procentní pokles. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ říká ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Obnova přímých leteckých spojení pokračuje i během září. Například společnost SAS obnovuje linku do Stockholmu, SkyUp Airlines nabídne novou linku do Kyjeva, Transavia France obnovila lety do Paříže a Eurowings do Hamburku. 

Aeroflot a České aerolinie navýšily počet spojení na lince Praha – Moskva a do Petrohradu je možné častěji letět s Rossiya Airlines. Dopravce Smartwings do Petrohradu své spojení obnovil. 

Pozor na aktuální podmínky

Cestující by měli během aktuální sezóny na letiště vyrazit také s dodatečným předstihem, aby měli dostatek času projít celým procesem odbavení. Všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, si musí vždy před cestou ověřit všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do cílové destinace i pro návrat do České republiky.

Při odbavení by měli cestující předložit vyplněný vstupní formulář země, pokud ho cílová destinace vyžaduje, vytištěné potvrzení o negativním výsledku testu, provedeném očkování či o prodělání nemoci, pokud je potřeba, a platný cestovní doklad.

Letiště Praha upozorňuje také na to, že by se cestující měli informovat o všech platných opatřeních na palubě letadla dané letecké společnosti i opatřeních na pražském letišti. 

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter