Čtvrtek, 18. srpna, 2022

PPF míří dál na západ. Koupila kanceláře v Atlantě za 100 milionů dolarů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost PPF Real Estate Holding dokončila prostřednictvím své americké divize akvizici velkého kancelářského areálu Mansell Overlook v metropolitní oblasti Atlanty. Prvně tím vstoupila na realitní trh ve Spojených státech. Prodej a financování transakce, jejíž cena přesáhla 100 milionů dolarů, zprostředkovala poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Skupina PPF je známá hlavně svým působením v oboru financí (Home Credit, Air Bank, Moneta), telekomunikací (O2 Czech Republic, akvizice Telenoru na Balkáně) a médií (díky vlastnictví TV Nova a dalších stanic skupiny CME). Ve stínu těchto aktivit zůstávají investice do komerčních nemovitostí. Jak ukazuje dnes oznámený nákup ve Spojených státech, PPF chce dál expandovat i po tragickém úmrtí otce-zakladatele Petra Kellnera.

Mansell Overlook je jedním z největších kancelářských areálů v oblasti Atlanty. PPF Real Estate vstup na americký realitní trh připravovala delší dobu v rámci strategie geografické diverzifikace svého portfolia. Koupě areálu Mansell Overlook se podle tiskové zprávy PPF ukázala jako skvělá příležitost k realizaci těchto záměrů. Akvizice je základním kamenem pro další investice PPF na americkém trhu s nemovitostmi.

Administrativní komplex s podlahovou plochou 61 tisíc metrů čtverečních zahrnuje čtyři nedávno zrekonstruované kancelářské budovy třídy A s venkovním parkovištěm, parkovacím domem a nezastavěným pozemkem, využitelným pro další výstavbu. Mezi hlavní nájemce patří společností Yardi, Humana, Berkshire Hathaway a Imerys. Celkem poskytuje Mansell Overlook kancelářské zázemí pro více než tři tisíce lidí.

„Těší nás, že se nám podařilo vstoupit na americký trh prostřednictvím koupě velmi dobře spravované nemovitosti, která navíc poskytuje potenciál pro další rozvoj. Tato akvizice bude sloužit jako odrazový můstek pro budoucí investice společnosti PPF Real Estate na americkém realitním trhu,“ uvedl Aaron Smith, generální ředitel společnosti PPF Real Estate USA.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter