Úterý, 30. listopadu, 2021

Policie zasahuje v sídle energetické společnosti ČEZ. Kvůli podezření z daňového úniku zaměstnance

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje v sídle energetické společnosti ČEZ. Zprávu přinesl server idnes.cz. Podle zjištění Ekonomického deníku probíhá zásah kvůli podezření z daňového úniku jednoho ze zaměstnanců společnosti. Policie provádí podle informací Ekonomického deníku prohlídky nebytových prostor a žádá energetickou skupinu o součinnost při vyšetřování jejího zaměstnance.

Zásah policie se podle primárních informací netýká společnosti ani jejích aktivit. Policie podrobnosti tají.

„Mohu pouze uvést, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme,“ sdělil idnes.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

„Je to standardní policejní akce, policisté nikam nevtrhli s beranidly a samopaly, žádné bububu, jako když Róbert Šlachta a ÚOOZ řešil útvar netechnických ztrát a fotovoltaiku. Jde o podezření z daňového úniku jednoho zaměstnance,“ sdělil Ekonomickému deníku zdroj zevnitř skupiny ČEZ. Podle zdroje se policie zajímá o středního manažera firmy.

Podle neoficiálních informací z energetické firmy detektivové vyšetřují podezření z krácení daní a praní špinavých peněz. Jeden z hlavních podezřelých v této kauze měl být údajně v kontaktu s jedním ze zaměstnanců ČEZu. Policie se proto pídí po počítači a e-mailech zaměstnance a prohledala jeho kancelář.

Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze. „Mohu potvrdit, že vámi dotazované úkony jsou prováděny NCOZ v rámci trestní věci, nad kterou vykonává dozor nad zachováním zákonnosti v přípravném řízení zdejší státní zastupitelství,“ uvedl jeho mluvčí Aleš Cimbala pro Český rozhlas.

„Proběhla prohlídka prostor, kanceláří, podle informací které máme se šetření netýká přímo ČEZ. Poskytujeme plnou součinnost,“ uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter