Neděle, 1. srpna, 2021

Policie kupuje mikrobusy za víc než čtvrt miliardy. Budou v nich defibrilátory s režimem pro děti

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policejní prezídium uzavřelo rámcovou smlouvu na dodávku až stovky policejních mikrobusů DN 4×4. Jde o vozy Volkswagen Transporter ve verzi 4×4. Nákupní cena by neměla přesáhnout 280 milionů korun s DPH. Ve vozech mají být i defibrilátory s jednoduchým přepnutím do režimu defibrilace dětí, včetně hlasové nápovědy.

Policejní prezídium uzavřelo rámcovou smlouvu se společností Porsche Inter Auto CZ na dodávku až stovky kusů policejních mikrobusů DN 4×4. Jde o vozy Volkswagen Transporter ve verzi 4×4. Celková nákupní cena by měla činit maximálně 279 535 410 korun s DPH. Jeden vůz vyjde s DPH na 2 795 354,10 korun.

Specifikace ceny

Nové mikrobusy policie, specifikace ceny. Foto: Jan Hrbáček

Vozy poputují ke všem krajským policejním správám a správu logistického zabezpečení Policejního prezídia.

Rámcová dohoda na dodávku stovky policejních mikrobusů je uzavřena na dobu určitou, a to na dva roky ode dne jejího podpisu. Smlouva byla podepsána 9. června.

Nové policejní mikrobusy od VW budou mít naftové motory s normou EURO 6, objem motoru minimálně 1950 ccm; výkon motoru minimálně: 120 kW; točivý moment minimálně 400 Nm. Rychlost má dosahovat minimálně 160 kilometrů za hodinu u základního modelu bez požadované zástavby; přičemž výrobce deklaruje 199 kilometrů za hodinu. Vůz má umět nastartovat „za studena“ při minus 20 stupních.

Vůz má mít 4 dveře: z toho klasicky u řidiče a spolujezdce, jedny boční posuvné a jedny zadní výklopné nahoru.

Vůz má obsahovat automatický přenosný defibrilátor Philips HeartStart FRx s hlasovou nápovědou a grafikou s jasnými instrukcemi v českém jazyce. A to včetně jednoduchého přepnutí do režimu defibrilace dětí, včetně hlasové nápovědy.

Zdravotnická výbava do nových policejních mikrobusů. Foto: Policejní prezídium

Součástí dodávky je i bezplatné vyškolení třiceti školitelů, kteří budou následně školit policisty, kteří budou vozy užívat ve službě. Všechna školení proběhnou v pracovních dnech, v prostorách Porsche Inter Auto CZ nebo zajištěných prodávajícím na území hlavního města Prahy.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter