Podnikatelské odbory budou v úterý protestovat před vládou. Nelíbí se jim oddálené otevření podniků

Demonstrace. Ilustrační fotka od Dean Moriarty z Pixabay

Druhý největší zástupce podnikatelů – Podnikatelské odbory budou v úterý 1. prosince od 11 hodin demonstrovat před Úřadem vlády. Oznámil to předseda odborového sdružení Radomil Bábek.

Vláda opakovaně upřednostňuje a zvýhodňuje velké vlastníky a korporace oproti malým tvrdí Podnikatelské odbory. „Ministři se zaštiťují odbornými analýzami, které ovšem nikdy nezveřejní, které nám neukážou. Na výzvy k jednání nereagují, ve svých pražských kancelářích – zřejmě podle momentální nálady – vymýšlejí plány a odmítají zveřejnit data a podklady, na jejichž základě rozhodují. Podnikatelské odbory od počátku otevřeně kritizují tyto diskriminační praktiky, které významným způsobem narušují rovnost a férovost trhu. V konečném důsledku je tak narušena rovnost občanů před zákonem,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Podle něj je naprosto nepřijatelné, aby premiér a ministři v pátek oznamovali, že v neděli rozhodnou, jak to bude vypadat pondělí. Namísto jasně zdůvodněného stanoviska navíc v neděli dokonce vyhlásí, že místo pondělí se rozhodli pro další čtvrtek. „Zítra hrajeme v sobotu večer a v neděli ráno, a v sobotu večer hrajeme včera, dnes a zítra. Řízení státu v podání této vlády vypadá jako komediální scénka Felixe Holzmana,“ nebere si servítky Bábek. „V úterý řekneme ministrům od plic, co si o nich myslíme. Od 11 hodin se půjdeme projít kolem Úřadu vlády,“ doplňuje Bábek s tím, že jim už došla trpělivost. Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. mají více než 12 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR.

-red-