Čtvrtek, 29. července, 2021

Podnikatelé se aktivizují a začínají si pomáhat sami, na facebooku se shromažďují nabídky

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Slevy na své služby pro nejmenší podnikatele, případně zdarma. Možnost nákupu se slevou pro živnostníky, poradenství, či vzájemná výměna produktů. To je ve zkratce obsah akce, která se rozjela v největší podnikatelské skupině na facebooku, kde se normálně řeší rady a tipy ohledně podnikání.

Situace okolo Koronaviru  vyvolává i vlnu snahy o vzájemnou pomoc a podporu. V největší facebookové podnikatelské skupině Podnikatelé a živnostníci – tipy a zkušenosti vznikla iniciativa vzájemné pomoci.

„Právě teď je potřeba, aby se malí podnikatelé spojili a navzájem si pomohli. Současná situace kolem koronaviru už přímo ohrožuje některé obory, např. cestovní ruch nebo pořádání akcí. Spotřebitelé s dětmi mohou mít problémy kvůli nečekanému uzavření škol,“ uvedl administrátor skupiny Radim Hasalík.

Podle něj sice vláda uvolňuje peníze na podporu, velmi pravděpodobně se však nebude týkat drobných živnostníků a podnikatelů. Proto je třeba pomoci jiným způsobem:

* Nabídněte zvýhodněné ceny za zboží nebo služby.
* Poskytněte své znalosti zdarma.
* Nakupujte / využívejte přednostně u těch nejmenších, namísto u velkých dotovaných koncernů

Za několik hodin se ve formuláři objevilo téměř 70 nejrůznějších nabídek. Řada členů nabízí pomoc s finančním poradenstvím, slevu na vytvoření fotografií, nebo pomoc s vybudováním online obchodů pro malé podnikatele, kteří je dosud nemají. Objevila se například nabídka na 30% slevu na livestreaming akcí, které musely být zrušeny. Ozvali se také zástupci vietnamské komunity, kteří rádi do svých obchodů nakoupí zboží malých živnostníků.

„Kromě Bylinkové manufaktury se zabývám i svou druhou „prací“. Doučuji matematiku, fyziku a chemii (a na zkoušky i jazyk český). Prý vždy najdu způsob, jak učivo vysvětlit a dokonce je to zábava 🙂 Rodičům živnostníkům nabízím zatím do poloviny dubna slevu 30-40% z běžných cen, které si účtuji. Zejména přijímací zkoušky CERMAT či maturity jsou více než aktuální,“ uvedla například Kateřina Hrabalová z města Albrechtice.

Veškeré nabídky si lze prohlédnout (a lze nabídnout svou pomoc) na tomto linku: http://bit.ly/mypomahamefb

Tweet Ivy Pazderkové

Kromě této vzájemné pomoci se objevila řada nabídek ze stran herců a dalších lidí, kteří pracují v divadlech, stejně jako učitelů. Například známá herečka Iva Pazderková na twitteru uvedla, že na pár týdnů hledá práci.

S prodlužujícím se obdobím, kdy budou zavřené školy, se dá předpokládat, že podobné aktivity budou vznikat stále více, ale půjde o čistě lokální aktivity, kde se lidé alespoň trochu znají a mají k sobě důvěru v to, že opravdu nebyli v rizikových oblastech a nemají příznaky nákazy.

Jiří Reichl

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter