Středa, 25. května, 2022

Počet Ferrari v České republice za pět let stoupl o 60 procent. Už jich tu jezdí skoro 1 200

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Počet sportovních vozů italské značky Ferrari na českých silnicích se za posledních pět let zvýšil o 60 procent a přiblížil se hranici 1 200 kusů. Jejich průměrné stáří je 15, 2 roku, což kopíruje stav celého tuzemského vozového parku, oznámil nezávislý analytik Antonín Šípek. Od představení prvního vozu značky uplyne ve středu 75 let.

Mezi nejrozšířenější modely podle údajů z registru vozidel patří osmiválec Ferrari 430, tedy nástupce populární 360tky Modena, s motorem o objemu 4,3 litru a výkonem 490 koní. Následují navazující modely 458 a 488. Mezi dvanáctiválci má nejvíce registrací GTB 599 Fiorano.

V českých garážích se ale nacházejí i vozy z limitovaných sérií, jako je model Enzo či ikonické F40. V Česku podle dovozce našel majitele i jeden z nejdražších modelů poslední doby, LaFerrari Aperta, s cenou začínající na 41 milionech korun.

Velká část zákazníků v Česku si v současnosti vozy Ferrari pořizuje i jako investiční zboží. Modely, jejichž hodnota v čase stoupá, jsou většinou vozy z limitovaných sérií, které továrna v Maranellu vyrábí ke konkrétním příležitostem.

V současnosti se v tuzemsku nabízí na prodej téměř stovka ojetých ferrari. Začínají s cenou na přibližně 1,5 milionu Kč. Nejdražší nabízený vůz je zrestaurované 250 GT Berlinetta Lusso z roku 1963 za 76,7 milionu korun.

Za první čtyři měsíce letošního roku si Češi koupili 37 nových Ferrari, což je o sedm více než ve stejném období loni. Dovoz ojetých aut této značky se zvýšil o devět na 32 vozů.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter