Sobota, 13. srpna, 2022

Online obchod Rohlík získal dalších 5 miliard korun od investorů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Online prodejce potravin Rohlík Group získal od finančních investorů dalších 220 milionů eur (5,4 miliardy korun). Vedle nových zájemců se úpisu akcií zúčastnili také stávající investoři včetně Index Ventures a zakladatele Rohlíku Tomáše Čupra. Výnos z emise poslouží k financování dalšího růstu této firemní skupiny.

Jedná se v pořadí již čtvrtý úpis akcií Rohlík Group, celkový objem získaných finančních prostředků přesáhl 500 milionů eur. Prostředky budou použity na urychlení technologických inovací, včetně automatizace distribučních center, elektrické mobility a další expanze v zemích, kde již dnes Rohlík působí.

Podle Hospodářských novin, které na transakci upozornily jako první, vzrostlo tržní ocenění skupiny Rohlík na zhruba 1,6 miliardy eur (40 miliard korun).

Hlavním investorem se v novém úpisu stala belgická investiční firma Sofina. „Tato investice je v souladu se strategií Sofiny v sektoru spotřebitelů a maloobchodu poskytovat kapitál na podporu růstových příležitostí spolu s partnery sdílejícími společné hodnoty a vizi přinést efektivitu, výběr a pohodlí maloobchodu s potravinami na novou úroveň,“ prohlásil generální ředitel společnosti Sofina Harold Boël.

„Série D na tomto tvrdém trhu je pro Rohlík a celý tým velkým úspěchem. Bez našich skvělých lidí bychom v této pozici nebyli. Toto zvýšení nám dává šanci stát se vítězem v online prodeji v příštích několika letech,“ uvedl k výsledku úpisu akcií Tomáš Čupr.

Skupina Rohlík Group působí v Praze a okolí (pod značkou rohlik.cz), Budapešti (kifli.hu), Vídni (gurkerl.at), Mnichově, Frankfurtu (knuspr.de) a brzy zahájí provoz v Hamburku, Miláně (sezamo.it), Bukurešti (sezamo.ro) a Madrid (sezamo.es). Tržby celé skupiny, která již obsluhuje více než 1 milion aktivních zákazníků, dosáhly v loňském roce 500 milionů eur.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter