Čtvrtek, 6. května, 2021

O místo ředitele středočeských silničářů se uchází osm lidí

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do výběrového řízení na ředitele středočeských silničářů se přihlásilo osm lidí. Dnes byly otevřeny obálky s nabídkami, nový ředitel se má funkce ujmout od března, informoval ČTK Jan Nováček z krajského úřadu.

Hejtmanství hledá nástupce Zdeňka Dvořáka, kterého radní v prosinci odvolali. Tento krok koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců avizovala už v minulosti. Cestáři čelili kritice kvůli hospodaření, jejich zakázky prověřuje policie. Nový ředitel by měl mít podle kraje zkušenost s řízením společnosti s ročním obratem nejméně miliarda korun.

Výběrové řízení má tři kola. Pracovníci úřadu dnes překontrolovali všechny náležitosti přihlášek. Ve středu 20. ledna je plánováno druhé kolo, v němž bude uchazeče vybírat jedenáctičlenná komise. Pozváni budou všichni uchazeči, kteří splnili předpoklady v prvním kole. Komise posoudí jejich odborné znalosti a osobnostní předpoklady. Do třetího kola postoupí dva nejlepší kandidáti.

Činnost středočeské správy a údržby silnic prošetřují kriminalisté. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu loni zajistili v jejích kancelářích v Praze a Říčanech některé dokumenty. Média v minulosti upozornila například na zakázky týkající se ořezání stromů kolem silnic na Kolínsku a Kutnohorsku nebo opravy silnice u Českého Šternberka, které údajně nebyly řádně provedeny.

Podrobně jsme o tom hovořili s radním pro dopravu Martinem Kupkou

Není prostor na to, řešit varianty strategických silnic. Chceme najít taková řešení, která pomohou obcím, říká budoucí středočeský radní pro dopravní infrastrukturu Martin Kupka

Bývalé krajské vedení za ANO a ČSSD podporované komunisty dosavadního šéfa správy a údržby silnic Dvořáka dlouhodobě hájilo. Poukazovalo na to, že kontroly a audit u silničářů žádná závažná pochybení neprokázaly. Také Dvořák tvrdil, že se cestáři ničeho nedopustili.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter