Pátek, 16. dubna, 2021

Novým šéfem odboru Správy železnic pro dotace je Tomáš Čoček

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bývalý náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček ode dneška povede nový odbor SŽDC. V jeho gesci bude zajišťování a řízení dotací na železnici z EU. Na pozici náměstka loni skončil po kontroverzní zakázce na dálniční známky.

Tomáš Čoček zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele nového odboru dotačního managementu EU. Jeho úkolem tak bude zajišťování peněz z Evropské unie pro klíčové železniční projekty.

Podle správy železnic Čoček prokázal vynikající znalosti problematiky dotací i výbornou jazykovou vybavenost. S finančním řízením v dopravě má dlouholeté zkušenosti. Kromě ministerstva dříve pracoval také jaké šéf Státního fondu dopravní infrastruktury.

Na pozici náměstka ministra dopravy působil od roku 2015 až do loňského jara, a to zejména v oblasti financí a ekonomiky. Na ministerstvu skončil krátce po nástupu ministra dopravy Karla Havlíčka. Úřad tehdy v rámci reorganizace vypsal výběrové řízení na pozice náměstků, ve kterém však neuspěl.

V rámci svého dřívějšího působení ve funkci státního tajemníka rezortu dopravy dostal na odměnách více než 600 tisíc korun.

Čoček byl vloni kritizován kvůli kontroverzní zrušené zakázce k elektronickým dálničním známkám. Ze stejného důvodu už dříve skončil i předchozí ministr dopravy Vladimír Kremlík.

(čtk, pdm)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter