Ericsson ohlásil spolupráci se společnostmi Intel, MyOmega System a Telenor Connexion Technologies za účelem vybudování služby internetu věcí podporující produkci vína. 

Díky IoT senzorům a IoT přístupové bráně propojené s cloudem, umožní služba vinařům sbírat data o vlhkosti půdy a vzduchu, o teplotě nebo intenzitě slunečního svitu. Data mohou být využita jako podklady prediktivní analýzy či pro vzdálené monotirování vinic v reálném čase. To povede ve vinařském průmyslu k vyšší kvalitě produkce, nižším nákladům na výrobu a snížení dopadů na životní prostředí. Platforma má potenciál úspor v celosvětovém rozsahu a může být využita i pro další průmyslová odvětví.

Podle průzkumu Mezinárodní organizace pro révu a víno (International organization of Vine and Wine – OIV) dosahuje objem vývozu ve vinařském průmyslu globálně 26 miliard eur, což představuje pro typ řešení, který nabízí společnost Ericsson, velký potenciál.

„Internet věcí propojuje obecně izolované objekty za účelem získání cenných informací a jejich korelace pro dosažení větší efektivity. Ericsson nyní přichází s unikátním řešením, které je v nadneseném slova smyslu propojením cloudu, mobilních systémů a přírody,“ říká Jiří Rynt z české pobočky firmy Ericsson.

Mohlo by vás zajímat

Nová služba je založena na platformě pro připojení zařízení (Device Connection Platform – DCP) od firmy Ericsson, která funguje na principech IoT a M2M (Machine-to-Machine). Řídí konektivitu a umožňuje automatizaci procesů mezi operátory a podniky.

Anders Olin ze společnosti Ericsson říká: „Toto partnerství je jasným důkazem toho, že Ericsson je lídrem v oblasti IoT. Tato služba má velký potenciál pro globální vinařský průmysl a další využití v zasíťované společnosti.“

Testování platformy v praxi se účastní čtyři vinařství z Mosel Valley v Německu. První výsledky měření byly zveřejněny na Broadband World Forum, které včera skončilo v Londýně.

-of-