Neděle, 25. července, 2021

Nová linka mezi Prahou a Barcelonou. easyJet nabízí přímé spojení

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od dnešního dne aerolinka easyJet nabízí přímé spojení mezi oběma městy. Provozovat jej bude v rámci letního letového řádu do 25. října tohoto roku. První let operovaný na nové lince přistál dnes v 10:16 na pražském letišti, kde ho přivítala tradiční vodní slavobrána. Spojení, které nabídne cestujícím v letní sezóně přibližně 15 300 míst, bude společnost nabízet až třikrát týdně. Z pražského ruzyňského letiště lze aktuálně zamířit do více než stovky různých destinací.

Letecká společnost easyJet dnes zahájila provoz na své nové lince, díky které během letních měsíců spojí Prahu a Barcelonu. Nové pravidelné spojení je dalším krokem ke splnění závazku společnosti propojit své španělské základny s hlavními evropskými městy. Aerolinka tak zároveň zvyšuje počet destinací, které nabízí z Letiště Václava Havla Praha, na jedenáct.

Lidé chtějí létat

„Letos v létě jsme do své sítě přidali sedmnáct linek operovaných z našich španělských základen a Praha je právě jednou z novinek nabízených z Barcelony. Víme, že lidé chtějí létat, a my jim chceme dát možnost dostat se letecky do těch nejžádanějších destinací. Praha a Barcelona mají toho mnoho co nabídnout a my se těšíme na všechny cestující z obou měst, a to se všemi zárukami bezpečnosti a flexibility,“ říká Javier Gándara, ředitel společnosti easyJet pro jižní Evropu.

Touto novou sezónní linkou easyJet posiluje konektivitu pražského letiště během letní sezóny a rozšiřuje svou síť destinací čítající další významná evropská města, včetně Amsterdamu, Basileje, Bristolu, Edinburghu, Ženevy, Londýna (letiště Luton a Gatwick), Manchesteru, Milána a Neapole.

Více než sto destinací

Aktuálně si mohou turisté vybrat z více než stovky destinací včetně charterových letů, které nabízí přes 35 aerolinek. Kromě nové linky do Barcelony nově létá také Ryanair do Varšavy na letiště Modlin, Wizz Air nabídne linky do Říma i Katánie. Do Nice na Azurovém pobřeží létají Smartwings. 

„Zájem Čechů o letní dovolené narůstá a tento trend bude pokračovat i během nadcházejících letních prázdnin. Doporučujeme však cestujícím, aby se na odlet pečlivě připravili a sledovali aktuálně platné podmínky pro cestování. Letecké společnosti již při odbavení musí kontrolovat náležité dokumenty, včetně vstupních formulářů cílové destinace nebo potvrzení o očkování, testu či prodělané nemoci, pokud je dané cílové země vyžadují,“ upozorňuje ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Chorvatsko i Egypt

Z Letiště Václava Havla Praha lze vycestovat za zážitky do oblíbených dovolenkových destinací, tedy do Chorvatska, Řecka, na Maltu, na Kypr, do Bulharska, Španělska či Itálie, ale také do Egypta, na Kanárské ostrovy či do Portugalska. 

Na dálkových linkách pokračují lety do Dubaje nebo do katarského Dauhá, které mohou využít cestující i pro přestupy do dalších destinací. Využít mohou i linky do řady významných evropských měst.  Do vzdálených exotických destinací, jako je Dominikánská republika nebo Maledivy, mohou zamířit cestující z Prahy napřímo.

ede

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter