Pátek, 1. července, 2022

Noční expres pro unijní byrokraty? RegioJet chystá linku Praha – Brusel

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Loni to byly prázdninové vlaky do Chorvatska, nyní přichází soukromý dopravce RegioJet s jinou novinkou. Chce spustit mezinárodní vlakový spoj z Prahy přes Berlín do Amsterdamu a Bruselu – a zpět. Spolupracovat přitom bude s nizozemským startupem European Sleeper. Jak jeho název naznačuje, bude se jednat o noční linku s možností přenocování.

Jak dnes oznámil RegioJet v tiskové zprávě, zatím ještě probíhá jednání s regulátory železniční dopravy v jednotlivých zemích a řeší se žádostí o kapacity vlakových tras. Nové spojení zahájí provoz v průběhu roku 2022. Bude se jednat o noční spoj, vyjíždějící v podvečerních hodinách z Prahy přes Drážďany a Berlín, do Amsterdamu a Bruselu, kde bude mít dopolední příjezd – ideální pro jednání například u evropských institucí.

RegioJet a European Sleeper budou na provozu vlaků spolupracovat s dalšími dopravci, kteří v jednotlivých zemích zajistí provoz a také prodej jízdenek. Vlakové spoje by měly nabídnout místa jak na sedačkách, tak ve spacích kupé. RegioJet chce cestující lákat i na přístup k internetu či nabídku kávy a dalších nápojů zdarma. Jediným vlastníkem firemní skupiny RegioJet je byznysmen Radim Jančura.

Plán otevřít uvedené nové spojení je součástí expanze dopravce RegioJet v segmentu nočních a dálkových spojů. Vedle nočních vlaků na trase Praha – Košice a zpět, případně Praha – Rijeka / Split a zpět otevře RegioJet v letošním roce noční spoj také na trase Praha – Przemyśl – Lvov. RegioJet plánuje v letošním roce investovat kolem dvou miliard korun do pořízení nových vozidel.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter