Čtvrtek, 4. března, 2021

Německo chce prodloužit omezení cest z oblastí zasažených mutací koronaviru

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od neděle Německo zařadilo Českou republiku mezi oblasti s nebezpečnými mutacemi koronaviru. Německý prezident zdravotnictví chce prodloužit omezení cest ze zahraničních oblastí s mutacemi až do začátku března. Dnes o tom informoval magazín Der Spiegel. Nařízení se týká leteckých, autobusových nebo železničních dopravců.

Dosavadní nařízení na zákaz přepravy cestujících z oblastí s mutacemi aktuálně platí do 17. února. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn vládě navrhuje, aby jej prodloužila o dalších 14 dní, tedy do středy 3. března.

Ministr Spahn uvedl, že epidemická situace se v Německu mírně zlepšuje. Jako hrozbu pro zatím úspěšný boj s pandemií však vidí případné neřízené šíření koronavirových mutací. Proto chce omezit cesty z oblastí, kde se nebezpečné mutace vyskytují.

Kromě toho v Německu platí i celostátní karanténní nařízení. Z něj pak vycházejí regionální úpravy jednotlivých spolkových zemí. U Saska a Bavorska, které sousedí s Českou republikou, je platnost místních karanténních nařízení stanovena zatím do 7. března. To odpovídá i konci celoněmecké karantény. I zde je ale třeba počítat s případným prodloužením.

Zrušení přeshraničního spojení mezi Českou republikou a Německem se tak dotklo například Český drah, německých drah DB nebo společnosti GW Train Regio.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter