Vítězem letošního žebříčku o nejrychleji rostoucí technologickou firmu v regionu střední a jihovýchodní Evropy se stala česká firma Simplity.
Druhé místo mezi tuzemskými firmami obsadila Zentity, která vyvíjí mobilní aplikace pro finanční či telekomunikační společnosti a na třetím místě se umístila INVEA-TECH, výrobce komplexních síťových řešení. Vyplývá to z aktuálního žebříčku Technology Fast 50, který sleduje 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě.
Žebříček, který již 16. rokem sestavuje společnost Deloitte, vychází z porovnání tržeb technologických společností za poslední čtyři roky. Letos se v něm umístily firmy z 9 zemí – z Bulharska, České republiky, Chorvatska, Litvy, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Srbska.
„Za oceněním vidím především usilovnou práci celého našeho týmu. Vítězství si vážím a o to více, že se nám podařilo udržet vysoké tempo růstu i v době, kdy alokujeme velkou část zaměstnanců na vývoj vlastního produktu Accurity. Věříme, že nám tato významná investice, stejně jako prestižní ocenění, pomůže v naší další cestě na světové trhy,” uvedl k výsledkům žebříčku Petr Mahdalíček, výkonný ředitel společnosti Simplity.
„Více než polovina firem v žebříčku (29) se zaměřuje na vývoj softwaru. Více než čtvrtina firem (14) se soustředí na média a necelá desetina firem (7) na poskytování internetových služeb, dodávkou telekomunikačních služeb a sítěmi,“ uvedl k výsledkům Martin Tesař, vedoucí partner v oddělení auditu společnosti Deloitte ČR.
Celkovému vítězi žebříčku Technology Fast 50 Simplity vzrostly v posledních čtyřech letech tržby o 1971 %. Druhé místo obsadil polský provozovatel mobilních plateb SkyCash Poland (růst tržeb za poslední čtyři roky o 1665 %) a maďarský on-line server pro rezervaci ubytování Szallas.hu (růst tržeb za poslední čtyři roky o 1209 %). Průměrný růst společností v žebříčku Technology Fast 50 se letos snížil z loňských 698 % na 560 %.
„Čtyři z pěti firem (38 společností) se do hlavního žebříčku Technology Fast 50 dostalo vůbec poprvé. Nejvíce zástupců v žebříčku má letos Polsko (12 firem), Rumunsko (10), Chorvatsko (8), Česká republika a Slovensko (obě země shodně 5 zástupců),“ doplnil Jiří Sauer, senior manažer v auditním oddělení společnosti Deloitte.
-of-