Úterý, 24. května, 2022

Nákup za 70 milionů eur. Český realitní fond ZDR získal obchodní centrum v chorvatské Pule

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kapitálově česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments vstoupila na chorvatský trh s komerčními realitami. Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park v Pule, největším městě na turisty vyhledávaném poloostrově Istria.

Retail park v hodnotě 70 milionů eur Češi koupili od rakouské developerské skupiny MID-Bau, financujícím partnerem je BKS Bank. „Tato akvizice pro nás znamená překročení řady významných milníků v historii skupiny ZDR Investments. Završujeme čtvrtý rok rozvoje našich nemovitostních fondů, vstupujeme do páté země a zároveň kupujeme padesátou nemovitost do portfolia, které překračuje hranici 200 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy,“ komentoval akvizici Zdeněk Prázdný, partner skupiny ZDR Investments.

Pula City Mall byl vybudován ve třech fázích postupně od roku 2016. Poslední etapa, která obsahovala kromě výstavby nového objektu také rozšíření ploch pro některé stávající nájemce, byla dokončena v loňském roce 2020. Na ploše 37 tisíc m2 obchodních ploch jsou hlavními nájemci Interspar, Müller drogerie, dm drogerie, Intesport, Hervis, Jysk, Decathlon, ale také diskontní prodejci oděvů – C&A, KiK, New Yorker, Pepco nebo Takko.

Chorvatský trh maloobchodních nemovitostí zaznamenává v posledních letech významný rozvoj. „Pula City Mall splňuje veškeré naše požadavky na bonitu nájemců, dlouhodobost nájemních smluv a nadprůměrnou rentabilitu vlastního kapitálu. Atraktivní zahraniční nemovitosti tvoří na portfoliu skupiny ZDR Investments nyní podíl ve výši 53 procent,“ uvedl k akvizici další z partnerů skupiny ZDR Investments Roman Latuske.

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments investuje finanční prostředky svých zakladatelů a dalších osob z řad kvalifikovaných investorů, zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Zatím nakoupila obchodní centra na území České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a nově také v Chorvatsku.

Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje aktuálně 50 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 205 tisíc m2 v hodnotě 9 miliard korun. Výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhla 32,2 procenta.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter