Čtvrtek, 15. dubna, 2021

Nakoupíme za vás a doručíme ke dveřím, nabízí Čechům italský startup Everli

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tato zpráva asi šéfům a vlastníkům online prodejců potravin Rohlík.cz a Košík.cz radost neudělá. Na rychle rostoucí online trh s potravinami vstupuje podnik Everli. Původem italský prodejce expanduje vedle Česka také na trzích v Polsku a Francii. Expanzi bude financovat díky vstupu nových investorů, od kterých získal v přepočtu 2,2 miliardy korun.

Everli si od roku 2014 buduje pozici dlouhodobého partnera největších evropských značek potravin, mezi něž se řadí Lidl, Kaufland či Carrefour. Nabízí tak více než 300 tisíc různých produktů online v 70 městech v Itálii, Polsku a nyní i v České republice a Francii. Díky změně chování zákazníků a jejich přesunu k online nakupování se během loňského roku tržby společnosti Everli téměř zečtyřnásobily, a to na skoro 2,9 miliardy korun.

Zakladatel českého online prodejce Rohlík.cz Tomáš Čupr na oznámení konkurenta reagoval svým typickým způsobem. „Everli jde do České republiky. Tak my teda jdeme do Itálie. Stay tuned,“ uvedl Čupr na sociální síti Twitter.

Everli funguje jako online tržiště s potravinami, na kterém zákazníci mohou nakupovat potraviny ze svých oblíbených supermarketů s dodáním ve stejný den. Vzhledem k tomu, že logistický model nevyžaduje centralizovaný sklad ani kamiony, jeho flexibilita a škálovatelnost umožnila společnosti Everli jako první nabídnout službu doručování potravin ve stejný den i mimo velká města, ve kterých služby ostatních online prodejců doposud nebyly k dispozici.

Společnost Everli byla založena v roce 2014. Sídlo má v Miláně a pobočky ve Veroně a Varšavě, její tým pracovníků se rozrostl na více než 220 lidí. Nedávného navýšení kapitálu se účastnily investiční společnosti Verlinvest, Luxor, DN Capital, C4 Ventures a Convivavilité Ventures, již dříve do projektu investovaly firmy FITEC, 360 Capital Partners, Innogest a DIP.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter