Středa, 25. května, 2022

MTX Capital Services průmyslníka Petra Otavy získal licenci ČNB, zaměří se na obchodování s kovy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost MTX Capital Services, která je součástí holdingu MTX Group průmyslníka Petra Otavy, získala od České národní banky licenci obchodníka s cennými papíry. Stala se tak regulovanou finanční institucí. Společnost se specializuje na obchodování s komoditními deriváty, díky licenci centrální banky může nabízet své služby i externím zákazníkům.

Společnost MTX Capital Services byla založena v loňském roce. Pro firmy z holdingu MTX Group zajišťuje burzovní nákupy vstupních surovin – především neželezných kovů. Společnost má zájem nabízet své služby klientům i mimo mateřskou skupinu, a to ve spolupráci se sesterskou společností Metalimex.

MTX Capital Services má také ambici stát se členem Londýnské burzy kovů (London Metal Exchange – LME) a komoditní burzy CME v Chicagu. „Jde o úzce specializovaného obchodníka, který má ambice získat nezanedbatelný tržní podíl ve sféře komoditního zajišťování,“ řekl generální ředitel a majitel MTX Group Petr Otava. Dodal, že na evropském trhu se obchodování s komoditními deriváty banky příliš nevěnují, spíše tento segment zcela opouštějí.„Věříme proto, že máme na trhu slušný potenciál,“ dodává Petr Otava.

Společnost bude své služby poskytovat hlavně v rámci zemí EU. Mezi zákazníky MTX Capital Services by měly patřit, podobně jako v případě klientů z této firemní skupiny, průmyslové podniky, které využívají ve své výrobě neželezné kovy. Svým obchodním partnerům nabízí společnost řešení šitá na míru, která mají eliminovat efekty spojené s oscilací cen komodit, především barevných kovů, na světových trzích.

Do portfolia průmyslově obchodního a výrobního holdingu MTX Group patří celkem šestnáct společností jako například Metalimex, Al Invest Břidličná, Strojmetal, OKK Koksovny, Měď Povrly, Tapa Tábor nebo ICE Industrial services. V roce 2020 dosáhl holding obratu kolem 36,5 miliardy korun.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter